Fixtures & Results

Monday 10th September

Y8 County Cup vs Thorpe House @ HAZ Won 8 – 1

Tuesday 11th September

Y7 and Y9 Inter-house Competition – Boys – Football / Girls – Netball

Wednesday 12th September

Y8 and Y11 Inter-house Competition – Boys – Football / Girls – Netball

Thursday 13th September

Y10 Inter-house Competition – Boys – Football / Girls – Netball

Y9 CC RD1 vs Highcrest @ HAZ Won 8 – 0

Monday 17th September

Y11 CC football vs Chalfonts @ Chalfonts Won 4 – 0

Tuesday 18th September

Y7 CC and league football vs SHL @ Hazeley – Won 7 – 0

Thursday 20th September

Y9 Boys Football vs SHL @ SHL – Won 9 – 1

Monday 24th September

U16 Netball vs Webber @ Hazeley – Won 15 – 7

Tuesday 25th September

Y10 CC RD1 vs Great Marlow @ Great Marlow School – Leave school at 2.30pm – Won 3 – 2

Wednesday 26th September

U14 Nationals vs Caroline Chisholm @ CCS  – Leave school at 2.30pm – Won 9 – 2

U18 Boys CC vs WH @ Hazeley Lost 2 – 1

U16 Girls CC vs St Pauls @ Hazeley – Lost – 7 – 3

Thursday 27th September

Y8 Rugby vs Denbigh @ Hazeley – Won  60 – 5

U16 Girls CC vs WH @ WH – Lost 3 – 2

Monday:

  • Year 7 Basketball club
  • INTERHOUSE- Year 7 Boys Basketball- BBC
  • INTERHOUSE- Year 10+ 11- Girls Badminton- Sports Hall
  • Year 9 Girls Football vs Ousedale Away (7 a-side)
  • BSAA Athletics AGM @Aylesbury Grammar

 

Tuesday:

  • OPEN EVENING- NO CLUBS OR FIXTURES

 

Wednesday

  • Rugby (field)
  • Girls football (field)
  • Fitness club (gym)
  • Year 11 Netball Tournamnet – 3rd Place
  • INTERHOUSE- Year 8 Boys basketball BBC
  • INTERHOUSE- Year 7 +8 Badminton- Sports Hall

 

Thursday

  • Boys football (Field)
  • Cross country (Field)
  • Badminton (Sports hall)
  • INTERHOUSE- Year 9+10 Boys basketball- BBC
  • INTERHOUSE- Year 9 Girls Badminton- Sports Hall
  • Under 16 Girls Football –Stan- home
  • Friday
  • Interhouse- Year 11 Boys basketball- Sports Hall

 

Week Beginning- 8th October

 

Monday:

  • Year 7 Basketball club

Tuesday:

  • Table tennis (Gym)
  • Basketball (Sport hall)
  • Netball (Netball courts)
  • Year 11 Boys Football- MKA- Home
  • Year 8 Boys Football- MKA- Away
  • Primary Multi skills festival

Wednesday-

 

  • Rugby (field)
  • Girls football (field)
  • Fitness club (gym)
  • Under 18 Boys football County cup- Aylesbury Grammar- Home
  • Year 9 County Cup Boys football- Great marlow- AWAY-
  • Under 16 Girls Football- SBE- Away
  • Year 11 Badminton Tournament @Radcliffe-
  • Primary multi skills festival-

 

Thursday

  • Boys football (Field)
  • Cross country (Field)
  • No Badminton Club due to Hall being used for Parents evening.
  • Year 10 Boys Football- MKA- Away-

Week Beginning- 15th October

 

Monday:

–          Year 7 Basketball club

–          Year 11 Boys football County cup- Sir Henry Floyd- Away

–          Year 8 Boys football county cup- Holmer Green- Home

Tuesday:

–          Table tennis (Gym)

–          Basketball (Sport hall)

–          Netball (Netball courts)

–          NQT training

–          Year 9 Boys Football- MKA- Away

–          Year 10 Netball tournament

–          Year 7 Rugby- SBE- Home

 

Wednesday

–          Rugby (field)

–          Girls football (field)

–          Fitness club (gym)

–          Year 8 Rugby- SBE- Away-

–          Year 7 Netball- Radcliffe- Home

–          Under 14 Netball- Walton High- Away

–          Under 18 County Cup Football- Sir henry Floyd- Home

 

Thursday

–          Boys football (Field)

–          Cross country (Field)

–          Badminton (Sports hall)

–          Year 7 football County cup- Holmer Green- Away

–          Year 8 footbal- SHL- Home

–          Year 11 football-SHL- Away

–          Year 10 county cup football- Walton High- Home

 

Week beginning 22nd October- Year 10 Work experience

 

Monday:

–          Year 7 Basketball club-

 

Tuesday:

–          Table tennis (Outside)

–          Basketball (BBC)

–          Netball (Netball courts)

–      Under 18 netball tournament (Hazeley host)

–      Year 7 Girls football- MKA- Home (7 aside)

 

Wednesday- DROP DOWN DAY!!!

–          Rugby (field)

–          Girls football (field)

–          Fitness club (gym)

 

Thursday

–          Boys football (Field)

–          Cross country (Field)

Badminton (Sports hall) OFF UNLESS CLEARED

Year 8+9 girls football- MKA-Away (7 a-side)

 

Friday- INSET